אנחנו מכירים את זה מקרוב... אנחנו עובדים...ולפעמים עובדים קשה מאד וגם מרוויחים משכורת סבירה, אך עדיין נמצאים באי יכולת לגמור את החודש....יש לנו המון הוצאות והמשכורת איכשהו נבלעת בתוך האוברדרפט.

לכאורה, הנוסחה לניהול משק הבית היא ברורה "צריך להוציא פחות ממה שנכנס", אבל זה לא מצליח...
אנחנו, כמו רוב המשפחות בישראל לא יודעים לנהל את כספנו בצורה נכונה ומתקשים להגיע לאיזון כלכלי ולשקט נפשי. הקושי נוצר בעיקר בשל חוסר הבנה בתחום הפיננסי וקיבוע הרגלים שגויים. מרביתנו לא יודעים לקבל החלטות כלכליות, כי מעולם לא קיבלנו חינוך פיננסי משמעותי, במקום שננהל את הכסף שלנו, הכסף שלנו מנהל אותנו.
רוב ההחלטות שאנו לוקחים הן רגשיות כפיצוי על תחושה רעה או תסכול ובנוסף אנחנו חשופים לפיתויים רבים מידי יום באמצעות פרסומים בכל אמצעי המדיה.
ומה לעשות במנגנונים הפנימיים שלנו אנחנו תמיד נרצה להשוות את עצמנו לאחרים (לטוב ולרע).
בשנים האחרונות צמח היקף האשראי למשקי הבית בישראל. אנחנו לוקחים הלוואות לרכישת רכב, לנופש בחו"ל, משכנתאות לרכישת דירה והלוואה לכל מטרה אחרת. סך ההלוואות למשקי הבית בישראל, חצה בשנת 2017 את ה- 500 מליארד שקל ועומד נכון לחציון 2019 על כ-572 מיליארדי ש"ח. כ-200 מליארד ש"ח מתוך הלוואות אלה הן הלוואות פופולריות שלא עבור דיור. 

אנחנו רוצים לחיות ברמת חיים גבוהה ומשתמשים בכסף באופן לא מושכל וללא ראיה קדימה, נכנסים לחובות, לאוברדרפט בבנק ו"למעגל קסמים" שמאלץ אותנו לרדוף כל הזמן אחר הלוואה שתכסה הלוואה.... שתכסה הלוואה – ואיכות החיים שלנו יורדת.
אבל אנחנו כן יכולים לעצור את "מעגל הקסמים" הזה, הגיע הרגע לרצות לעשות את השינוי, להיגמל מההרגלים הישנים  ולמצוא את הדרך שלנו לצמיחה.

אימון ויעוץ פיננסי לכלכלת המשפחה מתאים לכל תא משפחתי וליחידים בכל שכבת גיל, שנקלעו לקשיים כלכליים מסיבות כאלה ואחרות וזקוקות לעזרה והכוונה למטרת רווחה כלכלית בהווה ובעתיד. בעזרת האימון והייעוץ מתגברים על הקשיים, סוגרים את המינוס ומאזנים את חשבון הבנק.
משפחות שעוברות אימון וייעוץ, יוצאות לדרך חדשה עם כל הכלים המקצועיים הנדרשים ועולות על הדרך לצמיחה.

כלכלת המשפחהכלכלת המשפחה